سیستم آنالیز میکروبیولوژی آب به روش Image Processing

مبحث پایش آلودگی باکتریولوژی آب تصفیه شده ( و یا خام ) سال هاست که مطرح است و امروزه  از طریق تاسیس آزمایشگاه های خاص آنالیز کیفی آب  و توسط  نیروی انسانی متخصص  به این مهم رسیدگی می شود .

آنالیز کیفی آب با این شیوه و به صورت پیوسته با سختی همراه است و ممکن است بدلیل خطا های انسانی با دقت همراه نباشد. در سالیان اخیر به منظور حل این مشکل بحث ساخت سنسور هایی  جهت شناسایی تک سلولی ها( مانند عامل التور ( باکتری ویبریوکلورا ) و یا اشرشیا کلی )  مطرح بوده  است و تا کنون روش های متفاوتی مانند استفاده از سنسور های زیستی یا روش آشکارسازی مبتنی بر نوکلئیک اسید ها  ارائه شده است که  کاملا موفق نبوده اند .

در این پروژه به منظور دستیابی به نوعی تکنولوژی جهت مکانیزاسیون آنالیز کیفی آب، به طراحی و ساخت سخت افزار  و نرم افزار آنالیز میکروبیولوژی آب از طریق Image Processing  ، نفلو متری مبتنی بر لیزر  ،  بهینه سازی محیط های کشتE.coli و شیوه مناسب تصویر برداری از باکتری های کشت یافته پرداخته شد و یک سیستم تلفیقی جهت افزایش دقت تشخیص ارائه گردید .

  • مزایا و نقاط قوت:
  • ۱. ایجاد مکانیزاسیون و دقت عمل در پایش کیفی آب.
  • ۲.توانایی نمونه برداری منظم در طول شبانه روز بصورت پیوسته و گسسته.
  • ۳. رفع نیاز به تاسیس آزمایشگاه های پیشرفته آنالیز کیفی آب در شهرستان ها و روستاها.
  • ۴. کاهش هزینه نیروی انسانی و ….

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

 

تاریخ اجرا : مهر 1395
محل اجرا : سایت راست چین
ارزش پروژه : 599 میلیون تومان
سایت شرکت سرمایه گذار : www.example.com